Kineziterapijos klinika Kaune
Adresas
Baltijos g. 87, LT - 47133, Kaunas
Telefono Nr.
+370 6 5613711
Darbo Laikas
Pirmadienį - Penktadienį: 9:00 - 20:00, Šeštadienį: 10:00 - 15:00

Ortognatinė chirurgija

Ortognatinė chirurgija – tai žandikaulių operacijos, kurias atlieka veido ir žandikaulių chirurgas. Operacijos atliekamos esant netaisyklingam sąkandžiui, kurių metu vienam arba abiems žandikauliams suteikiama nauja padėtis, užtikrinanti taisyklingą žandikaulių tarpusavio santykį ir galimybę ortodontinio gydymo metu sukurti taisyklingą sąkandį. Žandikauliui suteikus teisingą padėtį, veido profilis tampa tiesus ir jame atsiranda naujų bruožų harmonija.

Po operacijos, Jus operavęs chirurgas, Jums duos instrukcijas: apie burnos higieną, ką galite valgyti, ko turėtumėte vengti, kokius medikamentus esant poreikiui galima naudoti, kada galima grįžti į darbą ir prie įprastos fizinės veiklos.

Reabilitacija po ortognatinės chirurgijos

Pooperaciniu laikotarpiu, kaip ir po kiekvienos operacijos, reikalinga reabilitacija, kurios metu turi būti lengvinamas gijimo periodas, mažinamas tinimas, greitinami gijimo procesai, dirbama su minkštaisiais audiniais ir žandikaulio judesių amplitudėmis. Reabilitacija reikalinga, kad pacientas kuo greičiau atgautų žandikaulio funkciją.
Operacijos metu žandikaulio dalys fiksuojamos titaninėmis plokštelėmis arba sraigtais. Kol vyksta intensyvus gijimo periodas, tai trunka nuo 2 iki 4 mėn., specifiniai pratimai turi būti parenkami atsakingai, kad neįvyktų fiksuoto žandikaulio segmento pasislinkimas, kas galėtų sukelti šalutines komplikacijas. Dėl šios priežasties rekomenduojama pooperaciniu periodu dirbti kartu su kineziterapeutu, kuris specializuojasi veido - žandikaulio sistemos reabilitacijoje. Kineziterapeutas Jums parinks saugią pratimų programą pagal esamą gijimo laikotarpį ir matomus žandikaulio funkcijos ribojimus.

Užsiėmimų metu turi būti:

mažinamas tinimas, lengvinamas limfos nutekėjimas,
dirbamas su žandikaulio judesių amplitudėmis,
atpalaiduojami trigeriniai taškai,
dirbama su žandikaulio raumenynu,
atstatoma veido, mimikos raumenų funkcija,
jei reikia, mokoma teisingos liežuvio padėties, lūpų čiaupos, kvėpavimo per nosį.

Pirmas susitikimas su kineziterapeutu turėtų būti apie 2 savaitę po operacijos. Reabilitacija vidutiniškai užtrunka 2- 4 mėn. Kontrolinis vizitas praėjus 1 metams po ortognatinės operacijos, kuomet pilnai sugyja visi minkštieji audiniai ir pacientas mato galutinį pooperacinį rezultatą.