Kineziterapijos klinika Kaune
Adresas
Baltijos g. 87, LT - 47133, Kaunas
Telefono Nr.
+370 6 5613711
Darbo Laikas
Pirmadienį - Penktadienį: 9:00 - 20:00, Šeštadienį: 10:00 - 15:00

CANTIENICA® kas tai?

CANTIENICA® metodas kūno formoms ir laikysenai yra anatomiškai pagrįsta laikysenos ir judesio samprata. Pratimų metu visi kaulai yra išdėstomi pagal pirminę žmogaus kūno anatominę struktūrą, taip, kad visi organizmo raumenys, jungtys, raiščiai ir fascijos įgytų bazinį tonusą ir gyvybingą tamprumą. CANTIENICA® metodas taip pat yra naudingas grožiui: vidinį dubens dugną sudarantys raumenys aktyvina nugaros, pilvo, sėdmenų ir kojų raumenis, todėl nepaprastai greitai pagerina kūno formas ir laikyseną.

Sveiko stuburo pagrindas yra dubuo. CANTIENICA® metodas puikiai išlygina, ištiesina ir mobilizuoja Jūsų dubenį ir sustiprina dubens dugno raumenis. Įsivaizduokite žmogaus kūną kaip daugiaaukštį pastatą: gerai ištreniruotas dubens dugnas yra pats svarbiausias šio pastato aukštas. Stuburas yra ištempiamas nuo dubens dugno aukštyn padedant multifidiniams raumenims, t. y., maždaug 200 raumenų, kurie palaiko ir apsaugo slankstelius, apgaubdami juos ir sujungdami su visais kitais aplinkiniais raumenimis.
Turint netaisyklingą laikyseną ir silpnus giliuosius dubens ir nugaros raumenis atsiranda kaklo, pečių lanko, paviršinių nugaros raumenų įtampa ir disfunkcijos. Dažnai tik tuom pojūčiai žmogaus kūne neapsiriboja, dėl netaisyklingos laikysenos keičiasi gravitacijos jėgų veikimas skirtingoms kūno sritims ir disbalansas tarp raumenų agonistų ir antagonistų tik didėja. Tokie pacientai skundžiasi ne tik kaklo ir pečių juostos skausmais, bet ir padažnėjusiais galvos skausmais ir žandikaulio srities įtampa. Tuomet būtina problemą spręsti nuo pradžių ir dirbant su gileisiais kūno raumenimis, sukurti minkštųjų audinių balansą visame kūne.
Cantienica® metodas veikia mikro ir makro impulsų diapazone. Žiūrint iš šono, viskas atrodo palyginus ramiai ir lengvai. Bet tai - apgaulingas vaizdas. Reikia nemažai fizinių pastangų, kad priversti tinkamai dirbti raumenis, kurie ilgą laiką buvo beveik nenaudojami. Pratimai atrodo sudėtingi tik iš pirmo žvilgsnio, bet kai Jūs juos pajusite ir perprasite, jie Jums taps paprasti ir veiksmingi.

Problemos, kurioms esant CANTIENICA® metodas gali padėti:

Smilkininio apatinio žandikaulio sąnario disfunkcija,
apatinio žandikaulio srities įtampa,
kaklo, nugaros skausmai,
stuburo išvaržos, skoliozė,
skausmingi kojų, rankų sąnariai,
rankų, kojų tirpimas,
kojų venų varikozė,
galvos skausmai.

Kas gali praktikuoti CANTIENICA® metodą?

Pratimus gali atlikti visi-vyrai, moterys, vaikai, amžius ir kūno sudėjimas nesvarbu. Kiekvienas CANTIENICA® pratimas mankština visą Jūsų kūną nuo kojų pirštų iki viršugalvio. Puiki laikysena ir fizinė harmonija pasiekiama atliekant trijų matmenų judesius. Atliekant pratimus 3-4 mėn. du-tris kartus per savaitę, susiformuoja taisyklingos laikysenos ir teisingo kūno judėjimo natūralus refleksas.
Įsisavinus Cantienica ® principus galima sėkmingai tęsti pratimų programą savarankiškai namuose. Įgytas žinias naudosite tiek kasdienėje veikloje tiek darbinėje padėtyje.

CANTIENICA® metodas kiekvienais metais tampa vis populiaresnis dėl realių rezultatų ir atsiliepimų tų žmonių, kuriems jis padėjo pagerinti savo sveikatą ir turėti gražią laikyseną.

„Kineziterapijos namuose“ užsiėmimus veda kineziterapeutė Gabija Zotikovienė, diplomuota CANTIENICA® instruktorė, mokymus baigusi pas pačią metodikos autorę Benitą Cantieni.