Kineziterapijos klinika Kaune
Adresas
Baltijos g. 87, LT - 47133, Kaunas
Telefono Nr.
+370 6 5613711
Darbo Laikas
Pirmadienį - Penktadienį: 9:00 - 20:00, Šeštadienį: 10:00 - 15:00

Miofunkcinė terapija

Miofunkcinė terapija – tai tarpdisciplininė medicinos praktika, kurios metu dirbama su lūpų, liežuvio, skruostų ir veido raumenimis bei su jų atliekamomis funkcijomis.
Šios terapijos metu sudaroma individuali pratimų programa. Pratimai skirti lavinti lūpų, liežuvio, kramtymo, veido raumenis ir jų funkciją.
Miofunkcines terapijos gydymas trunka apie 1-erius metus. Pirmus 2 mėnesius reikalingi vizitai pas kineziterapeutą kas 1-2 sav. Sekančius 4 mėnesius kas 2-3 sav. Po to, tik kartą per mėnesį.

Miofunkcinė terapija ir ortodontija

Pasitaiko nemažai klinikinių ortodontinių atveju, kada miofunkcinė terapija turi būti taikoma kartu su ortodontiniu gydymu tam, kad pacientas turėtų taisyklingą ir stabilų sąkandį.
Geriausi rezultatai pasiekiami miofunkcinę terapiją taikant prieš ortodontinį gydymą arba ji turi būti taikoma kartu su ortodontiniu gydymu, priklausomai nuo esamo sąkandžio ir taikomų ortodontinių aparatų bei sudaryto gydymo plano.
Tam, kad miofunkcinė terapija duotų maksimaliai gerus rezultatus ortodontinio gydymo metu, pirmumas teikiamas fiksuotiems ortodontiniams aparatams, kurie lyginant su išimamomis plokštelėmis užima mažą gomurio plotą. Tokiu atveju pacientas gali nedelsiant pradėti mokytis taisyklingos poilsio ir dinaminės liežuvio padėties.
Būtent bloga liežuvio padėtis, kai kuriais ortodontiniai atvejais, yra netaisyklingo sąkandžio priežastis.

Pagrindinės problemos, kurioms esant pacientai turėtų kreiptis į miofunkcinės terapijos specialistą yra:

kvėpavimas per burną,
neužčiauptos lūpos ramybės būsenoje,
netaisyklinga liežuvio poilsio padėtis,
trumpas liežuvio pasaitėlis,
trumpas lūpų pasaitėlis,
netipinis rijimas (apsunkintas rijimas, šiam veiksmui naudojami pagalbiniai raumenys),
kramtymo sutrikimai,
veido raumenų veiklos sutrikimai,
silpni kramtomieji raumenys,
netaisyklinga kalba,
smilkininio žandikaulio sąnario sutrikimai,
miego sutrikimai,
dantų griežimas.

Miofunkcinės terapijos specialistas taip pat gali padėti pacientams, turintiems žalingų įpročių, veikiančių visą veido žandikaulio sistemą, tokių kaip:

nykščio, čiulptuko, antklodės čiulpimas,
nagų kramtymas.

Esant poreikiui bendradarbiaujame su kitais savo srities profesionalais, tokais kaip: odontologai, ortodontai, kineziterapeutai, akupunktűros specialistai, dietologai, logopedai, ausř, nosies, gerklës specialistai (LOR), neurologai, psichologai.